EFOP 1.3.9-17 PÁLYÁZAT BESZÁMOLÓJA: BÁBSZÍNHÁZI ELŐADÁSOK ALSÓ TAGOZATOS DIÁKOK RÉSZÉRE

Beszámoló

Bábszínházi előadások-Szombathely

A pályázat keretében 2017. december 12-én került sor az első bábszínházi látogatásra az alsó tagozatosokkal. Szombathelyen a Mesebolt Bábszínház előadását tekintettük meg. 50 tanuló részvételével, 3 pedagógus kíséretével valósultak meg a programok. Háztól házig szállított minket egy különjáratos busz, mely teljes kényelmünket szolgálta.

A Lúdas Matyi történetének újragondolt változatát tekinthettük meg. Emberi félbábok jelenítették meg a szereplőket— ilyen formációval a gyerekeink még nem találkoztak. Zenei betétek tarkították az előadást, ez tette főleg látványossá, mert a díszlet és a kellék minimális volt. A feldolgozás teljesen modern , még a történet tanulsága sem illeszkedett teljes mértékben az eredetihez. A programról visszatérve megismertettük a gyerekeket az eredeti mesével, megbeszéltük a hasonlóságokat és a különbségeket.

Beszámoló, Mesebolt Bábszínház