EFOP 3.1.9-17 pályázat beszámolója: Labdázzunk egy nap! – nagyrendezvény

Labdázzunk egy nap! 2019.07.20.

2019. július 20-án megrendezésre került egy újabb sportos program, mely összehozott kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, az iskolát és a többi falubelit. Sportnapunk már délelőtt elkezdődött sorversenyekkel, kosár és kézilabda mérkőzésekkel, valamint focimeccseket rendeztünk szülő- gyerek, öregfiúk-fiatalok, anya-lánya felállásban. A meccsek alatt felállított sátorban már készült az ebéd, felfújták az ugráló várakat, megérkeztek a lovasok, és javában gyűltek a csapatok a paintballmérkőzésekre. A faluház udvarán kipakoltak a vásárra érkező árusok, akik egész estig kínálták a mézeskalácsot, gyógynövényeket, játékokat, vattacukrot. Azonban a nap nem csak a sport jegyében telt. Rendezvényünkre meghívást kapott a Zsiványok együttes, akik egy órás koncertet adtak. Műsoruk alatt sem hagyott alább a jókedv, hiszen rengetegen pattantak fel ülőhelyeikről és ropták a táncot a tombolasorsolásig. A tombolán gazdára találtak kisebb-nagyobb ajándékcsomagok, focilabdák, fürdőbelépők. Főzőversenyünkön a férfiak ragadtak fakanalat. 12 csapatban rotyogtak a bográcsban az ételek. A programok sorában szerepet kapott egy csikós, aki lovával végrehajtott merész mutatványokkal kápráztatta el a nézőket. Alapítványunk a konzorciumi partnerrel együtt ismételten sikeres rendezvényen van túl.

Gerce_139_Beszamolo_Labdazzunk_egy_nap_2019_07_20