EFOP 1.3.9-17 pályázat beszámolója: Nagy sportágválasztó, Budapest

Nagy sportágválasztó Budapest, 2019. május 24.

Iskolánk diákjai és falunk lakossága 50 fős csapattal részt vett a 24. Nagy sportágválasztó rendezvényen Budapesten, a Merkapt Sportközpontban. Csoportunk előre bejelentkezett, így a regisztráció nagyon gyorsan lezajlott. Térképet kaptunk, amely segített az eligazodásban, hiszen több mint száz sportág mutatkozott be neves képviselőivel. A bejárathoz nagyon közeli salakos teniszpályákon a teniszezést próbálhattuk ki. Először játékos feladatokat kaptunk a foglalkozás vezetőktől, majd az ütésekre, sőt villám mérkőzésekre is sor került. Továbbmentünk a rendezvény központja felé. Út közben egyensúlyozó képességünket tették próbára. Az előre kirakott akadálypályán kellett végigmenni. Itt volt akinek ez csak segítséggel sikerült. A szárazhoki-pályán ütőt ragadtunk. A szervezők gyorsan elmondták a legfontosabb szabályokat: floorballban egy kapus és öt mezőnyjátékos alkot egy csapatot, és karbonszálas ütőkkel kell a lyukacsos labdát a hoki kapunál magasabb, de keskenyebb ketrecbe juttatni. Játék közben a Kossuth Rádió riportere is megkeresett bennünket, a villáminterjút a másnapi Szombat délután Banner Gézával, kívánságokkal c. műsorban lehetett meghallgatni. A fiúk kosárlabda-dobó bajnokságba is beneveztek, de a legnépszerűbb mégis a foci volt, ahol kapura-rúgásban versenghettek egymással. A pálya közepén hatalmas sátor volt felállítva, ahol különféle küzdősportokat lehetett kipróbálni, birkózás, dzsudó, cselgáncs, karate stb. szerepelt a gazdag palettán. Lehetett lovagolni, de voltak kutyák. A nagyszínpadon pedig folyamatos programmal szórakoztatták a látogatókat. Nekünk legjobban a Rippel –fivérek bemutatója tetszett.

Sportágválasztó remek alkalom arra, hogy a látogatók igazi példaképekkel, bajnokokkal találkozzanak, akiknek teljesítménye inspirálóan hatott ránk.

Gerce_139_Beszamolo_Nagy_ Budapesti_sportvalaszto_2019_05_24