EFOP 1.3.9-17 beszámoló: Fut a falu – nagyrendezvény

Beszámoló Fut a falu 2019.09.27.

A sport megünneplése céljából,az iskola idén is megrendezte Fut a falu programját, melynek lebonyolítására szeptember utolsó péntekén, szeptember 27-én került sor. A rendezvény során a vállalkozó kedvű résztvevőknek 2019 métert kellet lefutniuk váltóban, vagy egyéniben, ki-ki a saját tempójában. Törekedtünk arra, hogy sportnapunk élményközpontú, örömteli mozgásra késztessen. A programot színesítve, 7 állomást alakítottunk ki. A rendezvényen részt vettek a falu óvodásai, iskolásai, szülők, nagyszülők, valamint a falu vállalkozó szellemű lakosai. A kisgyerekek együtt teljesítették a különböző színterekre megálmodott játékos feladatokat, míg a fiatal korúak és a felnőttek váltogatták egymást a soron következő állomásokon. A futás mellett igyekeztünk vidám, társas befogadást segítő játékokkal felhívni a figyelmet a sport, a mozgás jelentőségére. A társadalmi integrációt segítő kooperációs gyakorlatok, a hullahopp karika segítségével megvalósított szociális készségek fejlődését segítő játékok, az egyensúlyérzéket fejlesztő feladatok, illetve kerékpár ügyességi pálya várta a mozogni vágyókat. Külön helyszínen folyt gyógytornászunk által vezényelt prevenciós feladatokkal tarkított torna, illetve az egészségneveléshez fűződő játékos kvízkérdésekkel is készültünk. Adott helyszíneken 45 percet tölthettek mozgással a részvevők, majd 15 perc pihenőt követően egy újfajta játékos feladat várt rájuk. Úgy gondoljuk, programunk motivált mindenkit abban, hogy elinduljanak az egészség felé vezető úton.
Gerce_139_Beszamolo_Fut_a_falu_2019_09_27