Rendkívüli irodalomóra a költészet napján

Április 10-én 9:30-tól a Költészet napja kapcsán az irodalmi színpad foglalkozására meghívtuk Prikazovics Ferenc előadóművészt. A rendhagyó irodalomórán nem csak az irodalmi színpadosok vettek részt, hanem a felső tagozatosok is.
József Attila költeményeiből hozott összeállítást, olyan számára fontos versekből, mint a Mama, Születésnapomra, Lázadó Krisztus…
A versfüzér közben életrajzi adatokkal és személyes kötődéseivel tette érdekessé a gyerek számára a nehezebb fajsúlyú verseket is. Korrajzot is mutatott József Attila és kortársainak felidézésével.
A szép magyar beszédből is leckét kaptak a diákjaink, hiszen az előadó ékes anyanyelvünket is bemutatta. Tudatosította, hogy az érthető, választékos, hiteles, tudatos és meggyőző megszólalás képessége minden élethelyzetben a gyerekek számára is mennyire fontos. Anekdotával idézte meg Kányádi Sándort, aki feltette a kérdést: „mi a vers?”, erre megjegyezte egy kisfiú: „a vers az, amit mondani kell”.