Mézes reggeli

“Ha a méhek eltűnnek a Földről, egyszercsak nem lesznek növények, kihalnak a növényevő állatok, majd a ragadozók és végül ember.”

 

A Földművelésügyi Minisztérium és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület idén 2015. november 20-án (pénteken) rendezte meg az Európai Mézes Reggeli programot.

Az első kezdeményezést tavaly,  2014. november 21-én tartották az ország 19 megyéjében és Budapesten, összesen 67 iskolában, ahol a helyi méhészegyesületek, termelők és a megyei szaktanácsadók segítségével a gyerekek megismerkedhettek a leggyakoribb hazai mézfajtákkal, és meg is kóstolhatták azokat.

Az idén iskolánk is bekapcsolódott a programba, intézményünkben november 19-én mind az alsó, mind a felső tagozatban a sárvári méhész egyesület vezetői tartottak ismertetőt, és rendeztek kóstoltatást a különféle mézekből. Tizenegy féle mézet ízlelhettünk meg. Mindenki kiválaszthatta a neki legjobban megfelelő ízt.

Erre a napra a rajzszakkörösök kidíszítették a folyosókat, az ablakokat és a tantermeket.

A sárvári méhészek előadása felkeltette a tanulók érdeklődését, a gyerekek és felnőttek kíváncsian ízlelgették a különböző növényekből készült mézeket.

 

DSC01638

 

DSC01638

 

DSC01636

 

DSC01615

 

DSC01614

 

DSC01631

 

DSC01630

 

DSC01619

 

 

DSC01628