Egészségnevelési nap

Lezajlott az iskolában az egészségnevelési nap. A gyerekeknek változatos programokban volt részük.

Az alsó tagozatosok a “bal-eset” megelőzéssel és a “test-ápolás”-sal kapcsolatos előadás után a kölyök-atlétika akadálypályáját próbálták ki, különböző gyömölcsöket kóstoltak és ismertek fel, tízórait készítettek.

A felsősök előadásokat hallgattak az egészséges táplálkozásról, bővítették élelmiszerbiztonsági ismereteiket; a gyümölcsmustrán kipróbálták ízlelésüket, a teszten pedig az egészségneveléssel kapcsolatos ismereteikről adtak számot. A fiúk a tornapályán kialakított kerékpáros akadálypályán ügyességüket fejlesztették, a lányok tartásjavító pilates-tornán vettek részt. A gyerekek maguk készítettek finomságokat tízóraira  és ebédre.

A program az IPR (Integrációs pedagógiai program) részeként  a helyi civil szervezetek és intézmények közreműködésével valósult meg.

http://youtu.be/HBroMF4lW1A